Bilgisayar Terimleri

bilgisayar terimleriBilgisayarın hayatımıza girmesiyle birlikte, bir çok Bilgisayar Terim ve kavramı da hayatımıza girdi. Hayatımıza giren Bilgisayar Terimleri, gün geçtikçe arttı. Bilgisayar Terimleri ingilizce kelimelerden oluştuğu için, içeriği veya anlamı bilinmeden kullanılmaya başlandı.

Günümüzde de Bilgisayar Terimleri, anlamı bilinmeden kullanılmaya devam ediliyor. Bu nedenle Bilgisayar Terimleri, doğru olduğu kadar yanlış ta kullanılabiliyor.

Bu duruma bir nebze de olsa, yardımcı olabilmek için, Bilgisayar Terimleri konusunu incelemek istedik. SiteGezgini.Com olarak, en çok karşımıza çıkan terimleri dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık.

Tüm bilgisayar terimlerini ve kavramlarını bir bütün içinde anlatan Web Sitelerini de gezdik. Bu konuyu en iyi ve anlaşılır şekilde, bir bütün olarak anlatan siteleri de sizin için belirlemeye çalıştık. Fakat ne yazık ki Sitegezgini.Com, belirlediğimiz ölçütlere uyan her hangi bir Türkçe Web Sitesi bulamadı. Gezdiğimiz sitelerde, önemli terimlerin anlatılmadığını, ya da çok kısa anlatıldığını gördük. Bir çok sitenin de birbirinden alıntı yaptığını gördük. Bu nedenle, şimdilik her hangi bir web sitesi tavsiyesinde bulunmadık.

Açıklamaya çalıştığımız bazı bilgisayar terimleri:

Byte Nedir?

Bit Nedir?

Exe Nedir?

Jpeg Nedir?

Gif Nedir?

Piksel Nedir?

Trial Nedir?

Diğer bilgisayar terimlerini de zamanımız elverdiğince açıklamaya çalışacağız.

Facebookta Paylaş
ok-1 Tavsiye Edilen Siteler ok-2
SiteGezgini.Com Bilgisayar Terimlerini anlatan siteleri inceliyor. Ölçütlerimize uyan siteleri bulduğumuzda burada size tavsiye edeceğiz.

Valid XHTML 1.0 Transitional