Dreamweaver Dersleri

dreamweaverWeb site yapımı ile uğraşıyorsanız veya uğraşmayı düşünüyorsanız, Dreamweaver programını biliyor olmalısınız. Çünkü bu program, web site yapımını son derece kolay hale getiren ve profesyonel seviyede bir çok özelliği içeriğinde barındıran bir programdır.

Bu program, web site yapımında ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü özelliğe sahiptir. Kod kullanmayı bilmeseniz bile bu programı kullanarak web sitesi hazırlayabilirsiniz.

Ancak ideal olan, kod kullanmayı ve kodların ne anlama geldiğini bilmektir. Bu programı kullanarak bir çok formatta web sitesi hazırlayabilirsiniz.

Html, Php ve Asp formatlarında web sitelerini bu program ile kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Ayrıca programda, bu formatlarda örnek uygulamaları da bulabilirsiniz.

Yine bu program ile hazırlamakta olduğunuz web sitesinin hangi tarayıcılar için uygun olduğunu veya olmadığını da tespit edebilirsiniz. Ayrıca program web sayfalarında kullanabileceğiniz hazır butonları veya menüleri oluşturmanıza da imkan verir. Butonları isterseniz 'flash' olarak ta oluşturabilirsiniz.

Bu programı kullanarak yaptığınız web sitesinin W3C standartlarına uygunluğunu da test edebilir, aynı programı kullanarak, web sitenizi web sunucusuna yükleyebilirsiniz.

Web sayfalarından verdiğiniz linklerin kırık olup olmadığını da kontrol etmeniz mümkün. Bu program ile bir çok web sitesini birbirinden ayrı olarak hazırlayabilirsiniz.

Sonuçta bu program, profesyonel olarak web sitesi hazırlamak isteyen herkesin kullanabileceği bir programdır. Bu nedenle web master olmayı isteyen herkes bu programı mutlaka öğrenmelidir.

SiteGezgini.Com; Dreamweaver programını tam anlamıyla öğrenmek isteyenlere, https://www.youtube.com/watch?v=JwQ65PwM7rI adresindeki Dreamweaver Dersleri konulu videoları tavsiye ediyoruz.

Facebookta Paylaş
ok-1 Tavsiye Edilen Siteler ok-2
SiteGezgini.Com Dreamweaver Dersleri konusunu anlatan siteleri inceliyor. Ölçütlerimize uyan siteleri bulduğumuzda burada size tavsiye edeceğiz.

Valid XHTML 1.0 Transitional