logo

Photoshop Dersleri

photoshop dersleri

Photoshop bir dijital resim işleme programıdır ve bence bu konudaki en iyi programdır. Bu programı genelde fotoğrafçılar, reklamcılar, web site yapımcıları ve grafikerler kullanır.

 

Bu programı tam anlamıyla kullanabiliyorsanız, bahsettiğimiz sektörlerde kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Çünkü bu tür programları kullanan çok olsa da tam anlamıyla kullanan çok azdır.

 

Bunun en önemli nedenleri yurdum insanının özelliklerinde saklıdır. Yurdum insanı az okuyarak çok şey öğrenme meraklısıdır.

Ama ne yazık ki bu mümkün değildir. Çok şey öğrenmek için çok okumak gerekir. Photoshop Dersleri de uzun uzun okunması gereken derslerdir.

 

Photoshop konusunda uzman olmak için en az, düzenli çalışmak kaydıyla 6 ay gerekir. Çünkü bu program; resim işleme konusunda hayal bile edemeyeceğiniz ve öğrendikçe hayret edeceğiniz özelliklere sahiptir.

 

Bu nedenle her gün düzenli ve disiplinli olarak, belli bir zaman dilimi içinde çalışmak zorundasınız. Öncelikle bu program konusunda uzman olan bir yazarın kitabını almalısınız.

 

Bu kitabı satır satır okuyarak, yazılanların her birini uygulamalısınız. Photoshop programını öğrenmenin yolu uygulamadan geçer. Ne kadar çok uygulama yaparsanız, programı o kadar iyi kullanırsınız. Ancak bu şekilde programın kapasitesini öğrenebilir ve uzman bir kullanıcı olabilirsiniz.

 

Eğer bir programı uzman seviyesinde kullanmak istiyorsanız o programın kapasitesini bilmek zorundasınız. Diğer bir deyişle o program ile neler yapabileceğinizi bilmelisiniz. Bu süreç zor gelir de 'bana şimdilik bu kadar yeter' derseniz ve sadece belli özellikleri öğrenirseniz, kendinizi sınırlamış olursunuz.

Copyright © 2013 | Site Gezgini.Com