Div Nedir?

DivÖnceki yıllarda web sayfalarımızı genellikle tablo kullanarak oluşturuyorduk.

Bu yöntem, hem kolay hem de basitti. Ama o devir bitti. Artık tabloların yerini Div aldı.

Div, kısaca, web sayfasının içine yerleştirdiğimiz bir bloktur. Bu bloğun, boyutlarını istediğimiz şekilde ayarlarız.

Bloğun içine, ister metin, istersek te resim yerleştiririz. Div kullanımında sayfanın içindeki kod oranı önemli ölçüde azalır.

Çünkü kullandığımz Div'lerin tüm özelliklerini ayrı bir CSS dosyasına yazarız. Sayfadaki Div'ler önce CSS sayfasına bakarak, kendi özelliklerini öğrenir ve o şekilde davranır.

Bu nedenle Div kullanmak için CSS'yi de iyi bilmek gerekir. Aslında Div kullanımı son derece kolay ve zevklidir.

Öğrenmesi de zor bir şey değildir. Orta seviyede bir web site yapımcısı 2 gün içinde hem CSS'yi hem de Div'i öğrenebilir.

Div kullanımına geçtikten sonra da, bir daha bırakmak çok zordur. Div kullanımını arama motorları da tavsiye ederler ve Div kullanan siteleri daha çok severler.

Div'in bir diğer avantajı, tüm bowserler tarafından desteklenmesidir. Div'ler yan yana, üst üste olabileceği gibi, iç içe de olabilir.

Bir Div'in içinde ayrı bir Div açabilirsiniz. Div kullanımı için CSS bilgisi gerekir demiştik.

Bu nedenle, bu sayfada Div konusunu sadece genel hatları ile anlattık. Div konusunu ve CSS ile birlikte nasıl kullanıldığının ayrıntılı bilgilerini ise, CSS Nedir? sayfamızda anlattık.

SiteGezgini.Com Div Nedir? Nasıl Yapılır? sorusuna cevap veren siteleri de gezdi. Bu konuyu basit ve anlaşılabilir şekilde anlatan siteleri, sizler için belirledik ve linklerini aşağıda verdik. Bu sitelere de göz atmanızda fayda var diyoruz.

Facebookta Paylaş
ok-1 Tavsiye Edilen Siteler ok-2
SiteGezgini.Com Div Nedir? Sorusuna cevap veren siteleri inceliyor. Ölçütlerimize uyan siteleri bulduğumuzda burada size tavsiye edeceğiz.

Valid XHTML 1.0 Transitional