SEO Optimizasyon Nedir?

SEOSeo Optimizasyon, kısaca, web sitenizi, Google arama motorunun istediği standartlara uygun hale getirme işlemidir.

SEO Optimizasyon konusu çok önemlidir. Bu nedenle, bu sayfada detaylı bir şekilde incelemeye çalışacağız.

Öncelikle her zaman söylediğimiz gibi, SEO Optimizasyon bir bütündür. SEO Optimizasyon tek bir konunun değil, bir çok konunun, zincirleme bir şekilde, bir biri ile uyum halinde, standartlara uygun hale getirilmesi işlemidir. Bu nedenle, Seo Optimizasyon, zor bir iştir. Sadece bilgi değil, tecrübe de ister. Bu ikisi birbirini tamamlar.

SEO Optimizasyon konusunda, sadece bilgi yetmediği gibi, sadece tecrübe de yetmez. SEO Optimizasyon yapacaksanız, her ikisi de bulunmalı. Bilgi ve tecrübenin olması yeter mi? Yetmez. Bir şey daha olmalı. O da Sabır. Sabırlı değilseniz, ister bilgili olun, ister tecrübe sahibi, SEO OPTİMİZASYON KONUSUNDA BAŞARILI OLAMAZSINIZ.

SEO Optimizasyon çalışması, web sitesi hazırlanıp bittikten sonra değil, tam aksine, proje aşamasında başlar. Projenin, başlangıcından bitimine kadar SEO Optimizasyon çalışması yapmak zorundasınız.

SEO optimizasyon, iki ayaktan oluşur. Bunlardan biri ve en önemlisi, sizin yapacaklarınızdır. Sizin yapacaklarınız, teknik bilgi ve tecrübeye dayalı olarak yapacaklarınızdır. İkinci ayak ise, internet dünyasının web sitesinize karşı olan tutumudur. Bu konuda yapacağınız tek şey sabretmektir. Eğer web sitenizi kurallara uygun şekilde hazırladıysanız, internet dünyasındaki, web siteleri analiz eden sitelerin kararlarını sabırla beklemelisiniz.

SEO optimizasyon konusunda sizin yapacağınız bir çok işlem vardır. Bunları sonraki sayfalarda adım adım inceledik. Bu işlemleri mutlaka tekniğini ve mantığını kavrayarak yapmalısınız. SEO Optimizasyon konusunda şunu asla aklınızdan çıkarmayın. Web sitelerini inceleyen Google bootları, bir insan gibi davranır. Bunu asla unutmayın. Bunu unutmadığınız sürece, çok faydasını göreceksiniz. Yaptığınız web sitesine bu gözle bakınız. Siz gerçekten, dürüst bir bakış açısıyla sitenizi beğeniyorsanız, arama motorları da beğenecektir.

SEO Optimizasyon konusunda siz üzerinize düşeni yaptıktan sonra, sıra beklemeye gelecektir. Sabırla bekleyeceksiniz. Dört dörtlük bir site yapsanız bile, arama motorlarında üst sıralarda yer almanın, belli bir zaman alacağını unutmayın. Ve en iyimser tahminle bu sürenin en az 6 ay olacağını aklınızdan çıkarmayın.

Bu sayfada SEO Optimazsyon konusuna giriş yaptık. Sonraki sayfalarımızda tek tek alt başlıkları açıklamaya çalışacağız.

right-arrow

Facebookta Paylaş

Valid XHTML 1.0 Transitional