Web Tasarım Bilgileri

web tasarımKişisel Web Tasarımında, sabır çok önemlidir. Sabırlı olmalısınız.

Sabırlı olduğunuz kadar inatçı olmalısınız. Bunun içinde kendinize güvenmelisiniz. Bilmediğiniz konular çok olabilir. Ama öğrenebilirsiniz. İnat ederseniz, ben bunu yaparım derseniz, emin olun yaparsınız.

Bu gün yaptığınız Web Sitesinin, yarın bir numara olmasını sakın beklemeyin. Sabır bunun için gerekli. Ama yılmayın ve bıkmayın. Yaptığınız iş, iyi bir iş ise, mutlaka hak ettiğiniz yere gelirsiniz.

Yapmanız gereken ilk iş, hayal kurup ne yapacağınıza karar vermek. Bu süreç uzun sürebilir. Bunu sorun yapmayın. Hemen yarın bir site kurmalıyım diyerek SAKIN ACELE ETMEYİN. En büyük yanlış budur. Tekrar tekrar belirtmek isterim. Tasarım ve Proje aşamasını iyi değerlendirin.

Nasıl bir site yapacağınıza karar verdiğiniz zaman, hemen işe girişmeyin. Benzer siteleri araştırın. Nasıl yapmışlar inceleyin. Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönlerini not alın. PROJE SÜRECİNİ KESİNLİKLE UZUN TUTUN. Proje süresi ne kadar uzun olursa, yapacağınız hatalar o kadar az olur. Şunu unutmayın, dünyadaki en büyük sektörden birine giriş yapıyorsunuz. Bunun için de bu sektörün kurallarını bilmek zorundasınız.

Sakin olun. Tasarım ve Proje aşamasında, aynı zamanda bilmediklerinizi araştırın ve öğrenin. Öğrendiklerinizi not alın, pratik yapın ve sonuçlarından emin olun.

Düzenli çalışın ve kendinize günlük hedefler koyun. Her günün hedefine mutlaka ulaşmaya çalışın. Beyniniz bulandığında ya da işin içinden çıkamadığınız zaman, mola verin. Sonra tekrar başlayın.

Her gün düzenli olarak belli bir saatinizi araştırmak için kullanın. Araştırmayı sadece internetten yapmak yeterli olmaz. Web tasarım ve yapım konusunda, gerçek bir uzman tarafından yazılmış bir kitap veya kitaplar, elinizin altında hazır olmalı. İnternet dünyasında bulacağınız bilgiler, her zaman doğru olmayabilir. Ya da yeterli gelmeyebilir. Araştırma ve kendinizi geliştirme konusunda önceliğiniz kitap olmalı.

Sonraki sayfada Web Tasarım konusunu bitiriyoruz.

left-arrowright-arrow

Facebookta Paylaş

Valid XHTML 1.0 Transitional