logo

Web Site Yapımı

web site yapımı

Web Site Yapımı, genel olarak üç şekilde yapılır.

 

En basiti ve en kolayı, parayı bastırıp, bir uzmana veya bir firmaya yaptırmaktır.

 

İkinci yöntem ve biraz daha zor olanı, bir program kullanarak, kendinizin yapması.

 

Üçüncü yöntem ise, web site yapımı aşamasında en zor olanıdır. Bu yöntem, web site yapımı konusunda uzmanlık seviyesinde bilgi ve tecrübe sahibi olup, yine web sitenizi, kendinizin yapmasıdır. Ne demek istediğimi yazının devamında bulacaksınız.

 

Kendi durumunuzu değerlendirip, bu site yapımı yöntemlerinden birini seçebilirsiniz. Biz burada en iyi site yapımı yöntemi şudur diyemeyiz. Gecenin bir köründe, derin bir uykudayken, aniden aklınıza gelen müthiş bir fikirle uyanabilirsiniz. Ama site yapımı konusunda hiç bir bilginiz olmayabilir. O zaman sizin için en iyi yöntem, birinci yöntemdir. Aklınıza gelen müthiş fikri uygulamak için oturup ta üç beş ay (üç beş ay, en az süredir, o da temel bilgisayar bilginiz varsa) site yapımı öğrenecek haliniz yok. Parayı bastırıp web sitenizi yaptırırsınız.

 

İkinci yöntemde ise, (İnsanı en sinir eden yöntemdir. Bu yöntemde sabır taşı olmak gerekir.) site yapımı konusunda yeterli seviyede bilginiz vardır.(Siz öyle zannedersiniz.) Web site yapımında kullanılan bir programı da çok güzel kullanıyorsunuzdur. Dreamweaver gibi. (Bu da sadece sizin düşüncenizdir.) Ve süper bir fikriniz vardır. (Yine size göre)

 

Bu tür site yapımı yönteminin sonu iki türlü biter. Çoğunluğu, bu yöntemin sonucunda, aslında hiç bir şey bilmediğinin, bildiğini zannettiklerinin ise bilgi kırıntılarından oluştuğunun farkına varıp, bu işi hiç bir zaman yapamacağı umutsuzluğu içinde, yapımı bırakır.

 

Çok azı ise, bu süreci, öğrenim süreci olarak değerlendirir, inat eder, ben bunu yaparım der, zaman harcar, gecesini gündüzüne katar ve üçüncü yöntemi kullanarak web sitesi yapacak konuma gelir. Üçüncü yöntemi kullanacak seviyeye gelmek çok zordur. Öncelikle sabır ister. Sonra zaman ister. Kendine güven ister. Üçüncü yöntemi kullanacak seviyeye gelmek için, kesinlikle okumayı sevmek gerekir.

 

Üçüncü yöntem, ikinci yöntemi deneyen, bu yöntemin kahrını çeken, bu süreçte bunalıma giren, geceleri uyuyamayan ve sonuçta inat ederek, ben bu işi yapacağım diyenlerin, çabaları sonucu ulaştıkları bilgi ve tecrübeleri ile web sitesi yapımı konusunda uzmanlaştıkları yöntemdir.

 

Aslında bu yöntem, en rahat ve en kolay yöntemdir. Çünkü bu yöntemi kullanarak web sitesi yapımı konusunda bilgi ve tecrübeye ulaşmış kişi, artık ne yapıp ne yapmaması gerektiğini iyi bilir. Bu nedenle panik yapmaz. Panik yapmadığı için yanlış ta yapmaz. Kendisinden emindir. Yaptığı işin teknik olarak doğru olduğunun farkındadır. Acele etmez. Sabretmesini öğrenmiştir.

 

Çok süper bir fikri veya projesi yoktur ama herhangi bir fikri veya projeyi hayata geçirip, onu çok yükseklere taşıyabilir.

 

Sonraki sayfamızdan site yapımı konusuna devam edelim.

sag ok

Copyright © 2013 | Site Gezgini.Com